Відповідно до статті 130, пункту 7 частини першої статті 131 Конституції України, пунктів 4, 5 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя ухвалює та оприлюднює публічні звернення, звертається до суб’єктів права законодавчої ініціативи, органів, які уповноважені приймати правові акти, із пропозиціями щодо забезпечення незалежності суддів, у тому числі щодо фінансування.
Вища рада правосуддя, заслухавши члена Вищої ради правосуддя Бурлакова С.Ю., керуючись статтями 6, 130, пунктом 7 частини першої статті 131 Конституції України, статтями 1, 3, пунктами 4, 5 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»,
вирішила:
1. Затвердити звернення Вищої ради правосуддя до Кабінету Міністрів України про підтримання пропозиції Державної судової адміністрації України щодо унормування умов оплати праці державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя шляхом прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя на основі класифікації посад у 2024 році» (додається).
2. Невідкладно надіслати до Кабінету Міністрів України звернення Вищої ради правосуддя.
Голова Вищої ради правосуддя Григорій УСИК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Вищої ради правосуддя
16 січня 2024 року № 100/0/15-24
Звернення
Вищої ради правосуддя до Кабінету Міністрів України
про унормування умов оплати праці державних службовців судів,
органів та установ системи правосуддя на основі класифікації посад
у 2024 році
Відповідно до статті 130 Конституції України держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. Згідно з пунктом 7 частини першої статті 131 Конституції України, пунктами 4, 5 частини першої статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Вища рада правосуддя з метою забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя ухвалює та оприлюднює публічні заяви і звернення, звертається до суб’єктів права законодавчої ініціативи, органів, які уповноважені приймати правові акти, із пропозиціями щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя.
Кабінет Міністрів України проводить реформу підходу до оплати праці державних службовців.
Вища рада правосуддя підтримує відповідні напрями діяльності Уряду в частині поліпшення умов оплати праці державних службовців, оскільки це вкрай важливо для підвищення ефективності державної служби та створення умов для залучення до роботи в державному секторі кращих фахівців.
Для реалізації такого підходу Кабінет Міністрів України видав постанову від 29 грудня 2023 року № 1409 «Питання оплати праці державних службовців на основі класифікації посад у 2024 році», якою затверджено Схему посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням сімей і рівнів посад, юрисдикції та типів державних органів у 2024 році та Перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад.
Затверджений цією постановою Перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад не містить посад державної служби в секретаріатах Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, в апаратах Верховного Суду, вищих спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів, а також у Державній судовій адміністрації України та її територіальних управліннях.
У зв’язку із цим питання оплати праці державних службовців судової влади залишається неврегульованим.
З метою врегулювання зазначеного питання Державна судова адміністрація України підготувала проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя на основі класифікації посад у 2024 році», який надіслала до Кабінету Міністрів України.
Вища рада правосуддя підтримує підхід, запропонований Державною судовою адміністрацією України у проєкті постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати праці державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя на основі класифікації посад у 2024 році».
Ураховуючи викладене, керуючись статтями 6, 130, 131 Конституції України, статтями 1, 3, 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», звертаємося із пропозицією щодо якнайшвидшого ухвалення Кабінетом Міністрів України постанови, що має за мету повноцінне врегулювання питання оплати праці державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя.