X
Enter the word to search

View Акт ВРП

Ukraine
Supreme Judiciary Council
Дисциплінарний інспектор
ЯРИШ ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
Ухвала
Kyiv
05.02.2026
314/0/18-26
Про залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги Григор’єва О.Є. стосовно судді Миколаївського апеляційного суду Кушнірової Т.Б.

Дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя Яриш Ольга Володимирівна, здійснивши попередню перевірку дисциплінарної скарги Григор’єва Олексія Євгенійовича стосовно судді Миколаївського апеляційного суду Кушнірової Тетяни Бабиківни,

 

встановила:

 

до Вищої ради правосуддя 4 лютого 2026 року (вх. № Г-937/0/7-26) з Державної установи «Казанська виправна колонія (№ 93)» надійшла дисциплінарна скарга Григор’єва Олексія Євгенійовича стосовно судді Миколаївського апеляційного суду Кушнірової Тетяни Бабиківни.

Згідно з пунктами 1, 2 частини першої статті 43 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя, визначений автоматизованою системою розподілу справ для попередньої перевірки відповідної дисциплінарної скарги (дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя – доповідач): вивчає дисциплінарну скаргу і перевіряє її відповідність вимогам закону, за наявності підстав, визначених пунктами 1, 4 і 5 частини першої статті 44 цього Закону, – залишає без розгляду та повертає дисциплінарну скаргу скаржнику.

Протоколом автоматизованого розподілу справи між дисциплінарними інспекторами Вищої ради правосуддя від 4 лютого 2026 року вказану скаргу передано дисциплінарному інспектору Яриш О.В. для проведення попередньої перевірки.

Частиною другою статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що дисциплінарна скарга підписується скаржником із зазначенням дати її підписання.

Організаційно-правові засади використання електронних документів визначені Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» (далі - Закон).

Згідно зі статтею 5 Закону електронний документ – документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.

Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (стаття 6 Закону).

Статтею 7 Закону визначено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред’явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії.

Відповідно до статті 12 Закону перевірка цілісності електронного документа проводиться шляхом підтвердження удосконаленого або кваліфікованого електронного підпису чи печатки, а в разі накладання на електронний документ електронного підпису чи печатки іншого виду – із застосуванням інших засобів і методів захисту інформації з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації.

З огляду на викладене, скарга, яка надійшла у електронному вигляді без накладення електронного підпису або підпису, прирівняного до власноручного підпису особи, вважається поданою з порушенням порядку, визначеного законом.

Пунктом 5.31 Регламенту Вищої ради правосуддя визначено, що подані (надіслані) до Ради заяви, скарги, повідомлення, звернення, які підлягають автоматизованому розподілу між членами Ради, дисциплінарними інспекторами Ради, мають містити власноручний підпис або кваліфікований електронний підпис автора (заявника). У разі відсутності власноручного підпису або кваліфікованого електронного підпису автора (заявника) та/або належних документів на підтвердження повноважень представника заява, скарга, повідомлення, звернення на підставі ухвали члена Ради – доповідача, дисциплінарного інспектора Ради – доповідача підлягають залишенню без розгляду та поверненню автору (заявнику) або його представнику.

Під час попередньої перевірки встановлено, що дисциплінарна скарга Григор’єва О.Є. надіслана в електронній формі електронною поштою, але не підписана за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Таким чином, скарга подана з порушенням визначеного законом порядку.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» дисциплінарна скарга залишається без розгляду та повертається скаржнику якщо вона подана з порушенням порядку, встановленого Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

За наявності підстав для повернення дисциплінарної скарги не проводиться оцінка достовірності відомостей про ознаки дисциплінарного проступку у поведінці судді та доказів його вчинення.

Усунення вказаних недоліків не позбавляє права скаржника повторно звернутися з дисциплінарною скаргою в порядку, визначеному Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

З огляду на викладене, керуючись пунктом 1 частини першої статті 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», пунктами 5.31, 13.9 Регламенту Вищої ради правосуддя,

 

ухвалила:

 

дисциплінарну скаргу Григор’єва Олексія Євгенійовича стосовно судді Миколаївського апеляційного суду Кушнірової Тетяни Бабиківни залишити без розгляду та повернути скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

 

Дисциплінарний інспектор

Вищої ради правосуддя

Ольга ЯРИШ

 

 

Ознака до документа: 
Результати розгляду питань щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності