X
Enter the word to search

View Акт ВРП

Ukraine
Supreme Judiciary Council
Дисциплінарний інспектор
ЗАХАРЧЕНКО МАКСИМ СЕРГІЙОВИЧ
Ухвала
Kyiv
09.03.2026
618/0/18-25
Про залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги Онофрійчук О.В. стосовно судді Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович І.Е.

Дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя Захарченко Максим Сергійович, здійснивши попередню перевірку дисциплінарної скарги Онофрійчук Олени Вікторівни стосовно судді Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович Ірини Едуардівни,

встановив:

на електронну пошту Вищої ради правосуддя 9 лютого 2026 року за вхідним № О-1040/0/7-26 надійшла зазначена дисциплінарна скарга, яка на підставі Протоколу автоматизованого розподілу справи між дисциплінарними інспекторами від 9 лютого 2026 року передані мені для проведення попередньої перевірки.

Вивчення дисциплінарної скарги та перевірка її відповідності вимогам закону дали підстави для висновку про те, що скарга подана з порушенням порядку, визначеного Законом України «Про судоустрій і статус суддів» з огляду на таке.

Частиною другою статті 107 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що дисциплінарна скарга подається у письмовій формі та повинна містити таки відомості: 1) прізвище, ім’я, по батькові (найменування) скаржника, його місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку; 2) прізвище, ім’я, по батькові та посада судді (суддів), щодо якого (яких) подано скаргу; 3) конкретні відомості про наявність у поведінці судді ознак дисциплінарного проступку, який відповідно до частини першої статті 106 цього Закону може бути підставою для дисциплінарної відповідальності судді; 4) посилання на фактичні дані (свідчення, докази), що підтверджують зазначені скаржником відомості.

Дисциплінарна скарга підписується скаржником із зазначенням дати її підписання.

Організаційно-правові засади використання електронних документів визначені Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг».

Згідно зі статтею 5 цього Закону, електронний документ – документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов’язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.

Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа (стаття 6 зазначеного Закону).

Статтею 7 цього Закону визначено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги». Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність у порядку, визначеному законодавством; у визначених законодавством випадках може бути пред’явлений у візуальній формі відображення, в тому числі у паперовій копії.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», перевірка цілісності електронного документа проводиться шляхом підтвердження удосконаленого або кваліфікованого електронного підпису чи печатки, а в разі накладання на електронний документ електронного підпису чи печатки іншого виду – із застосуванням інших засобів і методів захисту інформації з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації.

Дисциплінарна скарга Онофрійчук О.В. надіслана на електронну пошту Вищої ради правосуддя в електронному вигляді, однак всупереч вимогам статті 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», скарга не містить накладеного електронного цифрового підпису її автора, що, як наслідок, не свідчить про набуття цією скаргою статусу електронного документа.

Отже, дисциплінарна скарга Онофрійчук О.В. подана з порушенням порядку, визначеного законом.

Пунктом 1 частини першої статті 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» передбачено, що дисциплінарна скарга залишається без розгляду та повертається скаржнику, якщо вона подана з порушенням порядку, визначеного Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Відповідно до пункту 13.9 Регламенту Вищої ради правосуддя з підстав, передбачених пунктами 1, 4, 5 частини першої статті 44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», доповідач постановляє ухвалу про залишення без розгляду та повернення дисциплінарної скарги, копія якої надсилається скаржнику.

За таких обставин дисциплінарна скарга підлягає залишенню без розгляду та поверненню скаржнику.

Керуючись статтями 42–44 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», пунктом 13.9 Регламенту Вищої ради правосуддя дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя,

ухвалив:

дисциплінарну скаргу Онофрійчук Олени Вікторівни стосовно судді Житомирського окружного адміністративного суду Черняхович Ірини Едуардівни залишити без розгляду та повернути скаржнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

 

Дисциплінарний інспектор

Вищої ради правосуддя

Максим ЗАХАРЧЕНКО
Ознака до документа: 
Результати розгляду питань щодо притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності