X
Введіть слово для пошуку

Запобігання корупції

Правила декларування

З 1 грудня 2021 року набрали чинності відповідні накази НАЗК, якими затверджено:

В новій формі декларації в розділі 1 передбачені нові підрозділи, які необхідно заповнювати, а саме:

  • я продовжую виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування;
  • я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення).

Нагадуємо вам, що повідомлення про суттєві зміни у майновому стані потрібно подавати протягом 10 днів з моменту отримання доходу, купівлі майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів. Також в розділі 9 передбачено новий підрозділ де має зазначатися інформація щодо криптовалюти.

НАЗК не лише оновило форму, але ще й затвердило Порядок заповнення декларації.

Також НАЗК затвердило Порядок інформування про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, який набув чинності 1 грудня 2021 року. 

Крім того повідомити НАЗК про суттєві зміни у майновому стані потрібно не лише, якщо разовий видаток перевищує 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (ПМ) (у 2022 році - 124 050 грн, у 2023 році - 134 200 грн, у 2024 році - 151 400 грн), але й якщо вартість майна, яке коштує понад 50 ПМ, буде сплачуватися частинами, розмір яких не перевищує визначений поріг. У такому разі, повідомлення варто подати після переходу права власності на таке майно.

Обов’язок подавати повідомлення про суттєві зміни мають службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також декларанти, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. Перелік таких посад можна знайти за посиланням.

З 1 грудня 2021 р. також змінено Порядок повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті. 

Тепер повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті подається лише через Реєстр декларацій в електронній формі. 

Паперову копію подавати до НАЗК не потрібно.

Нагадуємо вам, якщо ви або член вашої сім’ї відкрили валютний рахунок в установі банку-нерезидента, то про це потрібно повідомити протягом 20 днів з дня, коли ви або член вашої сім’ї відкрили такий рахунок або з дня, коли вам стало відомо чи повинно було стати відомо про відкриття такого рахунка членом сім’ї. 

Крім того:

  • Якщо ви відкрили кілька рахунків в одному банку-нерезиденті протягом одного дня, ви подаєте лише одне повідомлення, де вказуєте ці рахунки та місце знаходження банку-нерезидента.
  • Якщо протягом дня ви відкрили кілька рахунків в різних банках-нерезидентах або ж в одному, але разом із членом вашої родини, то повідомлення повинні бути подані окремо (щодо кожного банку або окремої особи).
  • Повідомлення подається незалежно від того перебуває посадовець в Україні чи за її межами.

З оновленим Порядком інформування НАЗК про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента можна ознайомитися за посиланням.

Поради з декларування під час воєнного стану

У Реєстрі декларацій на сайті НАЗК з’явилася функція, яка дозволить декларантам дізнаватися відомості про свою власність, наявні в реєстрах.

Для того, щоб скористатися функцією

«Дані для декларації»:

1. Перейдіть у реєстр декларацій за посиланням https://portal.nazk.gov.ua/ та увійдіть до системи з використанням КЕП.

2. Після входу до системи в розділі «Мої документи» натисніть кнопку «Дані для Декларації»

3. Після цього ви отримаєте інформацію про вашу власність та обтяження, якщо така інформація наявна в державних реєстрах.

Зверніть увагу, що такі дані можна отримати лише щодо своєї власності та обтяжень. Інформація про власність чи обтяження членів сім’ї не буде доступна.

Інформація формується на основі даних з 5 державних реєстрів:

• Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

• Єдиного державного реєстру транспортних засобів;

• Державного реєстру обтяжень рухомого майна;

• Державного земельного кадастру;

• Спадкового реєстру

Тому якщо ви маєте всю необхідну інформацію для заповнення декларації, а також хочете її подати, то ви можете це зробити через персональний кабінет у Реєстрі декларацій: https://portal.nazk.gov.ua/login